Difference between revisions of "Results World Finals 2010"

From ICPC
Jump to navigation Jump to search
(Undo revision 331 by Egitimci (talk))
 
Line 1: Line 1:
== Bu haftaki wiki konumuz, [http://www.yenioyunlar.com.tr/ oyun siteleri]. ==
<table border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="border:\#c9c9c9 1px solid; margin: 1em 1em 1em 0; border-collapse: collapse;">
<tr><th><strong>Place</strong></th><th><strong>Name</strong></th><th><strong>Solved</strong></th><th><strong>Time</strong></th><th><strong>Last Problem</strong></th></tr>
<tr class="row1 row odd gold"><td class="rank">1</td><td class="name">Shanghai
Jiaotong University</td><td class="solved r7">7</td><td class="time">778</td><td class="last">229</td></tr>
<tr class="row2 row even gold"><td class="rank">2</td><td class="name">Moscow
State University</td><td class="solved r7">7</td><td class="time">940</td><td class="last">263</td></tr>
<tr class="row3 row odd gold"><td class="rank">3</td><td class="name">National
Taiwan University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">779</td><td class="last">201</td></tr>
<tr class="row4 row even gold"><td class="rank">4</td><td class="name">Taras
Shevchenko Kiev National University</td><td class="solved r6">6</td><td
class="time">928</td><td class="last">238</td></tr>
<tr class="row5 row odd silver"><td class="rank">5</td><td class="name">Petrozavodsk
State University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">985</td><td class="last">284</td></tr>
<tr class="row6 row even silver"><td class="rank">6</td><td class="name">Tsinghua
University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">998</td><td class="last">261</td></tr>
<tr class="row7 row odd silver"><td class="rank">7</td><td class="name">Saratov
State University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1010</td><td class="last">297</td></tr>
<tr class="row8 row even silver"><td class="rank">8</td><td class="name">University
of Warsaw</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1042</td><td class="last">263</td></tr>
<tr class="row9 row odd silver"><td class="rank">9</td><td class="name">St. Petersburg State University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1042</td><td class="last">277</td></tr>
<tr class="row10 row even bronze"><td class="rank">10</td><td class="name">Zhongshan (Sun Yat-sen) University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1049</td><td class="last">272</td></tr>
<tr class="row row odd bronze"><td class="rank">11</td><td class="name">Fudan University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1114</td><td class="last">294</td></tr>
<tr class="row row even bronze"><td class="rank">12</td><td class="name">KTH - Royal Institute of Technology</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1265</td><td class="last">288</td></tr>
<tr class="row row odd bronze"><td class="rank">13</td><td class="name">Ural State University</td><td class="solved r6">6</td><td class="time">1312</td><td class="last">268</td></tr>


Cocuklarin internet uzerinde [http://www.yenioyunlar.com.tr/ yeni oyunlar] aramasi artik bir moda olda ancak cocuklarimizin psikilojilerinin etkilenmemesi adina [http://www.yenioyunlar.com.tr/ yeni oyunlar]ida filtreye sokmakta yarar oldugunu dusunmekteyiz. Cocuklar oyun sitesi ararken [http://www.yenioyunlar.com.tr/savas-oyunlari savas oyunlari], [http://www.yenioyunlar.com.tr/araba-oyunlari araba oyunlari] oynamayi genelde tercih ediyorlar. Bu tarz oyunlar cocuklarin psikolojisini yanlis yonde etkiledigini dusunmekteyiz. [http://www.yenioyunlar.com.tr/ Yeni oyunlar] sitesi olarak bunun onune gecmek adina bir cok calismamiz ve mucadalemiz bulunmaktadir. Sizleride [http://www.yenioyunlar.com.tr/ www.yenioyunlar.com.tr] adresimize bekliyoruz..
 
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Stanford
University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">377</td><td class="last">128</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Cornell
University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">560</td><td class="last">160</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">University
of Tokyo</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">598</td><td class="last">207</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">Carnegie
Mellon University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">782</td><td class="last">192</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">University
of British Columbia</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">819</td><td class="last">196</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Seoul
National University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">824</td><td class="last">206</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Belarusian
State University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">850</td><td class="last">280</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">Massachusetts
Institute of Technology</td><td class="solved r5">5</td><td
class="time">851</td><td class="last">209</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">St.  
Petersburg State University of IT, Mechanics and Optics</td><td
class="solved r5">5</td><td class="time">860</td><td class="last">269</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">University
of Maryland</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">869</td><td class="last">266</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">University
of Wroclaw</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">891</td><td class="last">234</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">State
University - Higher School of Economics</td><td class="solved r5">5</td><td
class="time">932</td><td class="last">248</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Universidade
Federal de Pernambuco</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">938</td><td class="last">217</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">University
of Waterloo</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">950</td><td class="last">229</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">Beijing
University of Posts and Telecommunications</td><td class="solved r5">5</td><td
class="time">956</td><td class="last">232</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">Samara
State Aerospace University</td><td class="solved r5">5</td><td
class="time">995</td><td class="last">292</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">Instituto
de Matemática e Estatística da Universidade de São Paulo</td><td
class="solved r5">5</td><td class="time">1046</td><td class="last">268</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">Novosibirsk
State University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">1059</td><td class="last">236</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">National
Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute"</td><td
class="solved r5">5</td><td class="time">1069</td><td class="last">295</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Kyoto
University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">1132</td><td class="last">256</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">14</td><td class="name">University
of Michigan at Ann Arbor</td><td class="solved r5">5</td><td
class="time">1233</td><td class="last">273</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">14</td><td class="name">Peking
University</td><td class="solved r5">5</td><td class="time">1235</td><td class="last">287</td></tr>
 
 
 
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Izhevsk
State Technical University</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">356</td><td class="last">115</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Chinese
University of Hong Kong</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">464</td><td class="last">172</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Columbia
University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">547</td><td class="last">180</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Amirkabir
University of Technology</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">569</td><td class="last">189</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">École
Normale Supérieure ULM</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">578</td><td class="last">154</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Sharif
University of Technology</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">597</td><td class="last">184</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Southeast
University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">604</td><td class="last">202</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Zhejiang
University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">618</td><td class="last">210</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Beijing
Jiaotong University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">621</td><td class="last">206</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Universidad
Nacional de La Plata</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">654</td><td class="last">254</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Bangladesh
University of Engineering and Technology</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">686</td><td class="last">269</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">National
University of Defense Technology</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">694</td><td class="last">199</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">International
Institute of Information Technology - Hyderabad</td><td class="solved
r4">4</td><td class="time">694</td><td class="last">240</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Wuhan
University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">722</td><td class="last">212</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Ufa
State Technical University of Aviation</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">726</td><td class="last">264</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Universitat
Politècnica de Catalunya</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">740</td><td class="last">184</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">University
of Helsinki</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">745</td><td class="last">241</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Institute
of Computing - University of Campinas</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">758</td><td class="last">267</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">University
of the Philippines - Diliman</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">769</td><td class="last">214</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Friedrich-Alexander-University
Erlangen-Nuremberg</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">804</td><td class="last">212</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Sogang
University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">823</td><td class="last">261</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">University
of Electronic Science and Technology of China</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">842</td><td class="last">245</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">National
Institute of Technology, Trichy</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">863</td><td class="last">288</td></tr>
<tr class="row row even"><td class="rank">36</td><td class="name">Instituto
Tecnológico de Aeronautica</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">916</td><td class="last">285</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Facultad
de Matemática - Astronomía y Física (UNC)</td><td class="solved r4">4</td><td
class="time">941</td><td class="last">275</td></tr>
<tr class="row row odd"><td class="rank">36</td><td class="name">Xidian
University</td><td class="solved r4">4</td><td class="time">1006</td><td class="last">256</td></tr>
</table>
 
 
 
<table border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="border:\#c9c9c9 1px solid; margin: 1em 1em 1em 0; border-collapse: collapse;">
<tr>
<th colspan="2" align="center">
Honorable Mention</th>
</tr>
<tr>
<td>American University of Beirut</td>
<td>DJ Sanghvi College of Engineering</td>
</tr>
<tr>
<td>Duke University</td>
<td>Faculty of Computers and Information, Cairo University</td>
</tr>
<tr>
<td>Florida Institute of Technology</td>
<td>Fuzhou University</td>
</tr>
<tr>
<td>Guangdong University of Technology</td>
<td>Hangzhou Dianzi University</td>
</tr>
<tr>
<td>Harbin Engineering University</td>
<td>Harbin Institute of Technology</td>
</tr>
<tr>
<td>Harvey Mudd College</td>
<td>Ho Chi Minh City University of Science</td>
</tr>
<tr>
<td>ITESM Campus Queretaro</td>
<td>Korea Advanced Institute of Science and Technology</td>
</tr>
<tr>
<td>National Chiao Tung University</td>
<td>National University of Singapore</td>
</tr>
<tr>
<td>Northwestern College</td>
<td>Pontificia Universidade Catolica do Rio de Janeiro</td>
</tr>
<tr>
<td>South China Agricultural University</td>
<td>The British University in Egypt</td>
</tr>
<tr>
<td>The University of Texas at Austin</td>
<td>The University of Western Australia</td>
</tr>
<tr>
<td>Universidad Central Marta Abreu de las Villas</td>
<td>Universidad Simón Bolívar</td>
</tr>
<tr>
<td>Universidad de Buenos Aires - FCEN</td>
<td>Universidad de Guanajuato</td>
</tr>
<tr>
<td>Universidad de los Andes</td>
<td>Universidade Federal de Santa Catarina</td>
</tr>
<tr>
<td>Universidade Federal de Sergipe</td>
<td>University of Alberta</td>
</tr>
<tr>
<td>University of Canterbury</td>
<td>University of Cape Town</td>
</tr>
<tr>
<td>University of Central Florida</td>
<td>University of Chicago</td>
</tr>
<tr>
<td>University of Illinois at Urbana-Champaign</td>
<td>University of Kentucky</td>
</tr>
<tr>
<td>University of Nebraska - Lincoln</td>
<td>University of North Texas</td>
</tr>
<tr>
<td>University of Rochester</td>
<td>University of Virginia</td>
</tr>
<tr>
<td>University of Wisconsin - Madison</td>
<td>Zhejiang University of Technology</td>
</tr>
</table>
 
 
 
<table border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="border:\#c9c9c9 1px solid; margin: 1em 1em 1em 0; border-collapse: collapse;">
<tr>
<th align="left">Region</th><th align="left">Champion</th>
</tr>
<tr class="row odd">
<td>Africa and the Middle East</td><td>The British University in Egypt</td></tr>
<tr class="row even">
<td>Asia</td><td>Shanghai Jiaotong University</td></tr>
<tr class="row odd">
<td>Europe</td><td>Moscow State University</td></tr>
<tr class="row even">
<td>Latin America</td><td>Universidade Federal de Pernambuco</td></tr>
<tr class="row odd">
<td>North America</td><td>Stanford University</td></tr>
<tr class="row even">
<td>South Pacific</td><td>The University of Western Australia</td></tr>
</table>

Latest revision as of 13:20, 4 April 2012



PlaceNameSolvedTimeLast Problem
1Shanghai Jiaotong University7778229
2Moscow State University7940263
3National Taiwan University6779201
4Taras Shevchenko Kiev National University6928238
5Petrozavodsk State University6985284
6Tsinghua University6998261
7Saratov State University61010297
8University of Warsaw61042263
9St. Petersburg State University61042277
10Zhongshan (Sun Yat-sen) University61049272
11Fudan University61114294
12KTH - Royal Institute of Technology61265288
13Ural State University61312268
14Stanford University5377128
14Cornell University5560160
14University of Tokyo5598207
14Carnegie Mellon University5782192
14University of British Columbia5819196
14Seoul National University5824206
14Belarusian State University5850280
14Massachusetts Institute of Technology5851209
14St. Petersburg State University of IT, Mechanics and Optics5860269
14University of Maryland5869266
14University of Wroclaw5891234
14State University - Higher School of Economics5932248
14Universidade Federal de Pernambuco5938217
14University of Waterloo5950229
14Beijing University of Posts and Telecommunications5956232
14Samara State Aerospace University5995292
14Instituto de Matemática e Estatística da Universidade de São Paulo51046268
14Novosibirsk State University51059236
14National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute"51069295
14Kyoto University51132256
14University of Michigan at Ann Arbor51233273
14Peking University51235287
36Izhevsk State Technical University4356115
36Chinese University of Hong Kong4464172
36Columbia University4547180
36Amirkabir University of Technology4569189
36École Normale Supérieure ULM4578154
36Sharif University of Technology4597184
36Southeast University4604202
36Zhejiang University4618210
36Beijing Jiaotong University4621206
36Universidad Nacional de La Plata4654254
36Bangladesh University of Engineering and Technology4686269
36National University of Defense Technology4694199
36International Institute of Information Technology - Hyderabad4694240
36Wuhan University4722212
36Ufa State Technical University of Aviation4726264
36Universitat Politècnica de Catalunya4740184
36University of Helsinki4745241
36Institute of Computing - University of Campinas4758267
36University of the Philippines - Diliman4769214
36Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nuremberg4804212
36Sogang University4823261
36University of Electronic Science and Technology of China4842245
36National Institute of Technology, Trichy4863288
36Instituto Tecnológico de Aeronautica4916285
36Facultad de Matemática - Astronomía y Física (UNC)4941275
36Xidian University41006256


Honorable Mention
American University of Beirut DJ Sanghvi College of Engineering
Duke University Faculty of Computers and Information, Cairo University
Florida Institute of Technology Fuzhou University
Guangdong University of Technology Hangzhou Dianzi University
Harbin Engineering University Harbin Institute of Technology
Harvey Mudd College Ho Chi Minh City University of Science
ITESM Campus Queretaro Korea Advanced Institute of Science and Technology
National Chiao Tung University National University of Singapore
Northwestern College Pontificia Universidade Catolica do Rio de Janeiro
South China Agricultural University The British University in Egypt
The University of Texas at Austin The University of Western Australia
Universidad Central Marta Abreu de las Villas Universidad Simón Bolívar
Universidad de Buenos Aires - FCEN Universidad de Guanajuato
Universidad de los Andes Universidade Federal de Santa Catarina
Universidade Federal de Sergipe University of Alberta
University of Canterbury University of Cape Town
University of Central Florida University of Chicago
University of Illinois at Urbana-Champaign University of Kentucky
University of Nebraska - Lincoln University of North Texas
University of Rochester University of Virginia
University of Wisconsin - Madison Zhejiang University of Technology


RegionChampion
Africa and the Middle EastThe British University in Egypt
AsiaShanghai Jiaotong University
EuropeMoscow State University
Latin AmericaUniversidade Federal de Pernambuco
North AmericaStanford University
South PacificThe University of Western Australia